Wydział Nauk Biologicznych
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej

Dnia 7 marca 2024r. odbył się test on-line II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej organizowanej przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W teście wzięło udział 118 uczniów z 41 szkół z całej Polski. Na podstawie wyników z testu wiedzy do finału zaklasyfikowało się 47 osób z 20 szkół, a wśród nich mieszkańcy województwa: kujawsko-pomorskiego (22 osoby), łódzkiego (10), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (3), dolnośląskiego (2), opolskiego (2) i podkarpackiego (1). Lista osób zakwalifikowanych do III etapu została zamieszczona na stronie Olimpiady.

Zgodnie z regulaminem do finalistów dołączą dodatkowo osoby, które zwyciężyły w sesji posterowej. Z nadesłanych 119 posterów Członkowie Komitetu Głównego Olimpiady oraz Rektor UKW w Bydgoszczy wyróżnili plakat uczennicy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi - Hanny Rodak „Rudysty - małże okresu kredy” przyznając Nagrodę Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Uczestnicy docenili pracę Mai Bernatajtys „Zdrowie przy drodze” z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy (Nagroda Uczestników), natomiast nauczyciele prowadzący wybrali poster Aleksandry Rydz „Fenomen w świecie flory - rośliny mięsożerne” z I LO im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu (Nagroda Nauczycieli). Zwycięskie plakaty można obejrzeć na stronie Olimpiady.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczysty finał III edycji OOWBiE, który odbędzie się 11 kwietnia 2024r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w budynku Colegium Copernicanum przy ulicy Mikołaja Kopernika 1.

Zachęcamy do śledzenia aktualności dotyczących przebiegu tegorocznej edycji na stronie Olimpiady.